Панчево – РК Раднички 1964 21:29 (12:14)

Панчево: Хала "Стрелиште". Гледалаца: 50
Судије: Данијела Сандо, Драгана Јаковљевић
Седмерци: Панчево 5 (3), Раднички 3 (3)
Искључења: Панчево 12 мин, Раднички 8 мин

Панчево: Илић, Макуловић, Симић 4, Џелајлија 1, Арсић 1, Петковић 1, Павловић, Ничевски 2, Морачанин 3, Пешић, Цветиновић 5, Васић 3, Станојевић, Миличевић 1

Раднички 1964: Ј. Појужина (7 одбрана), Величковић 5, Срећковић, Бјелак 4, Симић, Благојевић 1, Хасановић (8 одбрана), Ања Влашковић, Микић 9, Дурлевић, Тодоровић, Тина Петровић, Тијана Петровић 1, Колак 9, Ж. Појужина

Играч утакмице: Наталија Микић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 16. кола кола Супер Б лиге за жене савладале екипу Панчева у гостима резултатом 29:21, полувреме 14:12 и тако направиле велики искорак ка остварењу примарног циља, опстанка у лиги.

Након неочекиваног пораза на домаћем терену од последњепласираног Пожаревца, Крагујевчанкама је припао тежак задатак да бодове потраже у Панчеву, са екипом из горњег дела табеле. Чврсто решене да се не врате са белом заставом, тако су и отвориле утакмицу. Након почетног испитивања снага,агресивном одбраном и убитачном контром долазе до прве веће предности (4:9, 15. мин) поготком вечерас расположене за игру у оба правца, Ајлин Бјелак. Ту преднсот одржавају све до 25. минута (8:13), али због пада нивоа игре у одбрани дозвољавају Панчевкама да се приближе и на одмор одлазе са "само" плус 2 на свом конту (12:14).

Након 10-минутне паузе, девојке шефа струке Родољуба Курандића излазе на паркет чврсто решене да покажу зубе, што им и успева и за само 10 минута, серијом 6:0, долазе до огромне предности (12:20) и већ у тим тренуцима је било поприлично јасно где ће отићи бодови. На терену је постојао само један тим, који домаћину није дао ни промил наде да ће успети макар да се мало резултатски приближи расположеним гошћама, које утакмицу рутински приводе крају коначним резултатом 21:29.

Када се у важној утакмици у гостима освоје бодови на овако доминантан начин, тешко је неког издвојити, али ипак треба истаћи ролу најискусније у тиму Јасмине Колак, шутерски расположене Наталије Микић као и вечерас одличне, поготово у фази одбране Ајлин Бјелак.

Овом победом, Раднички се попео на пето место на табели са освојених 15 бодова.

У редовима домаћина најефикаснија је била Ивана Цветиновић са 5 погодака, док су код екипе Радничког предњачиле Наталија Микић и Јасмина Колак са по 9 постигнутих голова.

Наредног викенда екипа Радничког ће у оквиру 17. кола СБРЛ угостити једног од лидера на табели, екипу ОРК Београд.