ЖРК Жупа – РК Раднички 1964 16:21 (10:10)

Александровац: хала "ХС  ЖУПА". Гледалаца: 50
Судије: Драгана Јаковљевић, Данијела Сандо
Седмерци: Жупа 3(1), Раднички 8(6)
Искључења: Жупа 18 мин, Раднички 8 мин

Жупа: Весић, Петрашиновић, Ђаковић, Бабић, Милетић 2, Кованџић 1, Јовановић, Кнежевић, Сташић 2, Марић 9, Богићевић 2

Раднички 1964: Појужина, Радосављевић 4, Срећковић, Ђорђевић М. 2, Беговић 2, Ристић 4, Влашковић Ања, Микић 5, Крстић, Влашковић Анастасија 2, Петровић 2, Ђорђевић А., Милошевић, Стајковић (18 одбрана)

Играч утакмице: Марта Беговић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру петог кола Прве лиге Запад савладале као гошће екипу „Жупе“ у Александровцу резултатом 21-16,полувреме 10-10 и тако забележиле и трећу победу у 5 одиграних кола.

Сам почетак утакмице је протекао у изједначеној борби све до 7-ог минута и првог осетнијег вођства домаћина ( 4-2) које су имале резултатску предност све до 21-ог минута и изједначења голом Милице Ђорђевић ( 8-8).До краја овог дела игре су обе екипе постигле по 2 поготка и отишле на 10-то минутну паузу нерешеним резултатом 10-10.

Друго полувреме екипа Радничког отвара серијом 4-0 и снажном одбраном тако да су домаће играчице постигле први погодак после 12 минута игре ( 11-14,42.мин).7 минута се чекало на други гол Жупе ( 12-16,49.мин).У тим тренуцима је суверено господарила капитен Мина Стајковић на голу завршивши утакмицу са 18 одбрањених шутева и на крилима њене сјајне представе гошће решавају сусрет са само 6 примљених голова у овом делу игре и коначним резултатом 16-21.

Код домаћих се голгетерски истакла Јана Марић са 9 погодака,док је у Радничком најефикаснија била Наталија Микић  са 5,а у стопу су је пратиле Јована Радосављевић и Тијана Ристић са по 4 гола.

У наредном колу Крагујевчанке ће угостити екипу Чачка.