РК Пријепоље – РК Раднички 1964 25:25 (11:13)

Пријепоље: Хала "Гимназија". Гледалаца: 100
Судије: Александар Анђић, Мирко Бјелица
Седмерци: Пријепоље 4(3), Раднички 2(1)
Искључења: Пријепоље 12 мин, Раднички 14 мин

Пријепоље: Хасановић, Планић 6, Тошић 7, Бјелак 7, Рондић 2, Пантовић, Дивац 1, Марјановић, Рондић, Стојадиновић, Цмиљанић, Драшковић, Милошевић, Јанковић 2

Раднички 1964: Појужина (12 одбрана),Ђорђевић 4, Радосављевић 1, Срећковић, Недељковић, Беговић 6, Ристић 3, Влашковић Ања 3, Микић 6, Петровић 2, Ђорђевић, Стајковић (6 одбрана)

Играч утакмице: Јелена Појужина

Ослабљене рукометашице Радничког 1964 су у сјајној рукометној представи освојиле бод на врућем терену у Пријепољу (25:25) и тако показале да прошлонедељни пораз није оставио трага на њима. Могле су Крагујевчанке и до целог плена, али се чини да је нерешен резултат и најправеднији исход.

Гошће су боље отвориле утакмицу, брзо дошле до вођства 3 разлике (1:4, 8. минут) и одржавале предност до 22. минута,али су искусније играчице Пријепоља које дуже од годину дана нису изгубиле бод на свом терену, предвођене сјајнима Ајлин Бјелак и Сузаном Тошић дошле до преокрета и вођства (11:10, 25. мин), али то није поколебало најмлађу екипу у лиги да серијом 3:0 и голом Марте Беговић у последњој секунди оде на одмор са 2 гола предности (11:13).

Други део игре домаће рукометашице отварају много боље и уз серију грешака играчица Радничког серијом 4:0 преокрећу резултат у своју корист (15:13, 38. мин.) а у 49. минуту долазе и до максималних 19:15 и ту предност одржавају све до 56. минута. Крагујевчанке се нису предале и великом серијом 4:0 долазе до гола предности 25:24 у 59. минуту. Резултат је поравнала Сузана Тошић у последњем минуту утакмице голом из седмерца.

Све играчице Радничког су дале немерљив допринос освојеном боду, али међу једнакима вредно је истаћи Јелену Појужину која је у одлучујићим тренуцима "спустила ролетну" као и рековалесцента Марту Беговић која је пружила најбољу партију у овом делу сезоне.

По завршетку утакмице је виђен несвакидашњи гест када су играчице оба тима заједно "бациле руку" и тиме показале да је спорт ривалство али и витештво, што је објективна Пријепољска публика наградила великим аплаузом.

Најефикасније у редовима Пријепоља су биле Сузана Тошић и Ајлин Бјелак са по 7 голова, док су код гошћи предњачиле Марта Беговић и Наталија Микић са по 6 погодака.

Овом утакмицом је завршен јесењи део првенства.