Раднички 1964 – Топличанин 26:19 (12:11)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 150
Судије: Бојан Даути, Урош Минић
Седмерци: Раднички 4 (3), Топличанин 2 (1)
Искључења: Раднички 12 мин, Топличанин 8 мин

Раднички 1964: Благојевић, В. Стевановић 3, Ристић, Мутавџић, Лекић (15 одбрана), Добросављевић 6, Петровић, Вуковић 5, Кнежевић 1, М. Стевановић 2, Станојев 1, Богдановић 3, Ђерић, Томић 5, Јанићијевић, Мрвовић

Топличанин: Милосављевић, Динић, Николић 1, Костић, Николић 5, Станкулић 2, Коцић, Јовановић 1, Младеновић 1, Јовановић 2, Димитријевић (9 одбрана), Стефановић 4, Јанићијевић 3

Играч утакмице: Ненад Лекић

Рукометаши Радничког 1964 су у стартној утакмици пролећног дела сезоне савладали екипу Топличанин из Прокупља резултатом 26:19, полувреме 12:11.

Да утакмица са екипом из Прокупља неће бити лака, знало се и пре почетка. Након сјајног тријумфа у осмини финала Купа Србије, Крагујевчани су се прешалтали на примарни циљ - борбу за улазак у виши ранг. Резултатска клацкалица на семафору је дуго трајала, смењивале су се екипе у вођству све до поготка и вечерас одличног Веселина Стевановића у 20. минуту и 2 гола предности (10:8). Недуго затим Раднички има и 3 разлике (12:9, 25. мин), но жилави гости смањују и на полувреме се одлази резултатом 12:11.

Почетак другог дела игре је протекао у сличном ритму све до 40. минута (16:14). Стиче се утисак као да се чекао тренутак да се "упали машина" и да Крагујевчани крену да мељу противника, а то се догодило управо тада. Спустио је ролетну голман Ненад Лекић, који је бројао до 15 одбрањених шутева, појачана је агресивност у одбрани и разноврсна решења у нападу и предност домаћих је почела да расте. Уз пар атрактивних потеза Вуковића, Станојева и Томића, бурно пропраћених у публици, домаћи играчи рутински приводе утакмицу крају коначним резултатом 26:19.

У редовима Радничког најефикаснији су били Добросављевић са 6 и Вуковић и Томић са по 5 погодака, док су се код Прокупчана голгетерски истакли Николић са 5 и Стефановић са 4 постигнута гола.

Наредног викенда Раднички путује у Житорађу, где ће их у оквиру 13. кола угостити истоимена екипа.