Раднички 1964 – Железничар 28:28 (15:12)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 200
Судије: Данијел Станковић, Марјан Стефановић
Седмерци: Раднички 7 (6), Железничар 10 (7)
Искључења: Раднички 16 мин, Железничар 8 мин

Раднички 1964: Ј. Појужина (1 одбрана, седмерац), Ђорђевић 1, Срећковић, Бјелак 4, Симић, Благојевић, Хасановић (12 одбрана), Ања Влашковић, Микић, Анастасија Влашковић, Тодоровић, Тина Петровић, Тијана Петровић 8, Колак 11, Алексић 4, Ж. Појужина

Железничар: Каитовић 5, Живков 3, Костић, Цвијановић 3, Ђоровић 1, Михаиловић 2, Божанић, Лукић, Миличић 5, Аврамовић 2, Ањол, Марковић 1, Игњатовић, Жак (6 одбрана), Жигић 1, Зубовић 5

Играч утакмице: Амина Хасановић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 12. кола Супер Б лиге за жене ремизирале пред својом публиком са лидера на табели, екипом Железничар, резултатом 28:28, полувреме 15-12.

Да је неко пре почетка утакмице чети под вођством Родољуба Курандића понудио бод, оберучке би прихватили, но ток меча је показао да Крагујевчанке могу да жале за изгубљеним бодом. Екипа из Инђије, састављена од више прекаљених, суперлигашких играчица, важила је за апсолутног фаворита над најмлађом екипом лиге. Домаће играчице су жестоко кренуле од почетка, агресивно на сваком милиметру терена у жељи да покажу да је дворана "Језеро" неосвојиви бастион. Од 4. минута и резултата 2:2 биле су у константном вођству 1 до 2 гола предности, а први пут стижу до великих 3 голом Јасмине Колак у 15. минуту (8:5). Гошће стежу у одбрани и луцидним решењима Сузане Миличић у нападу долазе до изједначења у 26. минуту (12:12), али Раднички муњевитом серијом одлази на одмор резултатом 15:12.

И други део игре је кренуо како се пожелети може за расположене и полетне Крагујевчанке, које поготком Невене Алексић у 38. минуту први пут имају плус 4 (18:14). Ипак, велико искуство гошћи из Срема долази до изражаја. Стрпљивом игром у нападу и фластером у одбрани на најискуснијом Колаковом, прелазе у вођство 22:24 у 52. минуту. У тим тренуцима се чинило да су Инђијке преломиле меч, али питале су се и играчице Радничког за нешто. Френетичном борбеношћу, пожртвовањем у одбрани и у једном тренутку и без две искључене играчице успевају да се врате у игру, па у 57. минуту голом капитена Тијане Петровић пређу у вођство (27:26). Имале су шансу домаће играчице да освоје и цео плен, али је наде распршила Јована Аврамовић у последњем минуту за коначних 28:28.

Све играчице Радничког су показале сјајну борбеност, ангажовање, али ипак морамо издвојити по правилу најефикаснију Јасмину Колак, капитена Тијану Петровић, која је пружила најбољу партију од почетка сезоне, као и бриљантну Амину Хасановић на голу, чије су фантастичне одбране вратиле у живот Раднички када се ломио резултат.

Овим ремијем Раднички је задржао шесто место на табели са 11 освојених бодова.

У редовима Радничког најефикасније су биле Јасмина Колак са 11 и Тијана Петровић са 8 погодака, док су се код гошћи истакл Каитовић, Миличић и Зубовић са по 5 постигнутих голова.

У следећем, 13. колу, екипа Радничког ће дочекати екипу Кучева.