РК Раднички 1964 – ОРК Бела Паланка 24:23 (15:10)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 300
Судије: Данијел Тривковић, Бориша Милосављевић
Седмерци: Раднички 4(3), Бела Паланка 2(2)
Искључења: Раднички 6 мин, Бела Паланка 4 мин

Раднички 1964: Благојевић, Милосављевић 1, Стошић 1, Ристић, Добросављевић 3, Радивојевић 4, Кнежевић, Илић 1, Симић 5, Стевановић 1, Раденовић, Станојев 6, Поскурица 1, Богдановић 1, Јовановић (18 одбрана), Јанићијевић

Бела Паланка: Лилић, Павловић 7, Митић, Стоилковић 4, Николић 2, Ђорђевић 1, Вељковић 1, Ранђеловић 1, Станковић (6 одбрана), Ристић 4, Милановић 2, Тенкеш, Урошевић 1, Тодоровић, Лазић (10 одбрана)

Играч утакмице: Огњен Јовановић

Рукометаши Радничког 1964 су у оквиру првог кола Супер Б лиге за мушкарце савладали екипу Беле Паланке резултатом 24:23, полувреме 15:10 и тако уписали прве првенствене бодове против великог ривала.

Оптерећени важношћу утакмице Крагујевчани су започели утакмицу стегнуто. Након почетног вођства гостију 1:2 на изједначење се чекало 8 минута (2:2,10.). Серијом 5:0 и чврстом игром у одбрани домаћи долазе до првог осетног вођства 6:2 у 15. минуту игре. Само на моменте гости су успевали да парирају расположеном домаћину у чијим редовима је доминирао несавладиви Огњен Јовановић и на полувреме се отишло са великих 5 голова предности, 15:10.

После почетних 0:2 за Белу Паланку на старту другог полувремена, Раднички преузима иницијативу, голман Јовановић "спушта ролетну" тако да је у 49. минуту на семафору највећих 8 голова предности, 21:13. До краја утакмице домаћи играчи су рутински одржавали предност и упркос паду у игри у последњих 5 минута игре заслужено славили.

Код домаћих је најефикаснији био Стефан Станојев са 6 голова а у стопу га је пратио Милош Симић са 5. Код гостију се голгетерски истакао Александар Павловић са 7 постигнутих голова.

Наредног викенда, у оквиру другог кола Супер Б лиге за мушкарце, екипа Радничког угоститће екипу Дубочице из Лесковца.