Рукометаши Радничког 1964
на висини задатка у Чачку

Рукометаши Радничког 1964 уписали су и осамнаесту победу у Првој лиги Запад ове сезоне, пошто су у мечу претпоследњег, 21. кола, славили на гостовању екипи Младости у Чачку са 27:26 (13:11).

За Крагујевчане овај меч није имао превеликог резултатског значаја, будући да су победом над екипом Металца у прошлом колу обезбедили пласман у виши ранг такмичења, Супер Б лигу. Ипак, изабраници тренера Драгана Штудера су и овај меч, као и све претходне, схватили веома озбиљно, па су на крају награђени са нова два бода, иако су у Чачак допутовали у некомплетном саставу.

Раднички 1964 је контролисао резултат све до половине првог полувремена, када су домаћи серијом од три узастопна поготка дошли до преокрета и вођства од 5:4. Чачани су у 21. минуту први пут на мечу дошли до два гола предности, што је пренуло госте из Крагујевца, који су моментално узвратили са три везана гола и поново прешли у вођство.

На одмор су Крагујевчани отишли са два гола вишка (13:11), а у наставку сусрета стрпљиво су чували стечену предност све до истека свих 60 минута. У пар наврата гости су имали и по шест голова предности, али су на крају ипак славили победу са минималном разликом.

Са шест постигнутих голова у екипи Радничког 1964 предњачили су Стошић и Станојев, по три гола дали су Радивојевић и Раденовић, два пута су се у листу стрелаца уписали Добросављевић, Поскурица и Милосављевић, а по једном Благојевић, Ђукић и Стевановић.

У екипи Младости Вуковић је постигао седам голова, капитен Бабић пет, а Богдановић и Ђурђевић по четири.

У последњем, 22. колу, рукометаши Радничког 1964 дочекаће предстојећег викенда екипу Ариља у хали "Језеро". Биће то прилика да крагујевачки рукометаши, заједно са својим симпатизерима, прославе пласман у Супер Б лигу.