Раднички херојском игром до четврте победе у низу

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 150
Судије: Милош Радојичић, Предраг Маринковић
Седмерци: Раднички 5 (4), Пирот 5 (3)
Искључења: Раднички 10 мин, Пирот 10 мин

Раднички 1964: Ј. Појужина (12 одбрана), Ђорђевић, Величковић 4, Срећковић, Бјелак 4, Недељковић, Симић, Благојевић 2, Хасановић (4 одбране), Влашковић, Дурлевић, Тодоровић, Тина Петровић, Тијана Петровић 4, Колак 12, Ж. Појужина 3

Пирот: Тошић, Савић 1, Стојановић, Ћирић 6, Селена Танчић 3, Симона Танчић 3, Кричак 3, Здравковић 1 (11 одбрана), Гроздановић 7, Антић, Ђорђевић 3, Илић

Играч утакмице: Јелена Појужина

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 19. кола супер Б лиге за жене савладале екипу Пирота резултатом 29:27, полувреме 16:13 и тако забележиле и четврту узастопну победу у низу.

Иако хендикепирана повредама и у скраћеној ротацији, екипа Радничког је ушла у утакмицу чврсто решена да настави најдужи победнички низ ове сезоне а уједно и да се реваншира Пироћанкама за минималан пораз у јесењем делу сезоне. Никако Крагујевчанке нису могле да се резултатски одлепе од упорних и као осица брзих гошћи из Пирота све до 22. минута и поготка Јасмине Колак и великих 5 голова предности (12:7). Када се очекивало да Раднички преломи утакмицу, упорне гошће се серијом 5:0 потпуно враћају у меч (12:12, 27. мин). Након тајм аута шефа струке Курандића, домаће играчице блиц-кригом одлазе на полувреме вођством 16:13.

Други део игре доноси резултатску клацкалицу до 36 минута, када на семафору стоји 20:16 за домаћина, међутим Пирот се великом серијом 7:0 враћа у живот и прелази у вођство 20:23 у 47. минуту. Решене да сачувају ореол непобедивости у свом дому, Крагујевчанке крећу на све или ништа. Загосподарила је својим голом Јелена Појужина, надовезала се и Амина Хасановић, док су се њихове саиграчице буквално бацале на главу за сваку лопту, што је резултирало изједначујућим поготком млађе од сестара Појужина, Жељаном за изједначење (25:25, 52. мин). Пробале су гошће и игром са 2 фластера на Колаковој и Величковићевој, но остатак екипе предвођене капитеном Тијаном Петровић и уз асистенцију осталих играчица последњим атомима снаге долазе до нове победе коначним резултатом 29:27, што је био знак за велико славље најмлађе екипе у лиги.

Овом победом Раднички је задржао четврто место на табели са освојеним 21 бодом.

У редовима Радничког традиционално најефикаснија је била Јасмина Колак са 12 погодака, док се код гошћи издвојила Гергана Гроздановић са 7 постигнутих голова.

Следе ускршњи празници, па ће се наредно 20. одиграти за викенд 04/05. маја у коме Раднички иде на ноге лидеру на табели, екипи Врбаса.