Крагујевчани доминантно до 1/4 финала Купа

Раднички 1964 – Црвена звезда 27:20 (14:8)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца:1600
Судије: Данијел Тривковић, Бориша Милосављевић
Седмерци: Раднички 7(5), Црвена звезда 8(4)
Искључења: Раднички 14 мин, Црвена звезда 12 мин

Раднички 1964: Благојевић, В. Стевановић 8, Ристић, Мутавџић, Лекић (4 одбране), Добросављевић 3, Петровић (5 одбрана), Вуковић 3, Кнежевић, М. Стевановић, Станојев 9, Богдановић 1, Ђерић, Томић 3, Јанићијевић, Мрвовић

Црвена звезда: Чоловић (1 одбрана), Хорват 2, Лазић, Николић, Н. Николић 1, Туфегџић 1, Љубојевић, Љубеновић (3 одбране), Бугариновић 1, Панић, Мајес 1, Димић 4, Ђорђијевић 1, Рајичевић 3, Јовановић, Петрић 6

Играч утакмице: Ненад Лекић

Рукометаши Радничког 1964 су у утакмици осмине финала Купа Србије савладали реномираног противника, екипу Црвене Звезде резултатом 27:20, полувреме 14:8 и тако постигли један од највећих успеха пласиравши се у четвртфинале Купа Србије.

Пред одлично попуњеном халом "Језеро" све је почело као из снова за домаће играче. Чврста и агресиивна одбрана и луцидна решења у нападу довела су до првог великог вођства 7:2 у 11. минуту. Ношени френетичним навијањем домаћини нису попуштали све до краја првог дела игре и великх 6 разлике, 14:8.

Пренули су се гости почетком другог дела игре преласком на 5-1 одбрану и то им је донело резултатски бољитак. За непуних седам минута успевају да смање на 2 гола предности (16:14), што је био аларм за Раднички да појача агресивност у одбрани и повећа резултатску предност. Чини се да су пресудни тренуци наступили од 48. до 50. минута када је голман Лекић одбранио два седмерца, што је додатно дало снагу Крагујевчанима да приведу утакмицу крају коначним резучллтатом 27:20.

- Још једна победа над суперлигашем, након што смо у претходном колу избацили Мокру Гору. Добити Црвену звезду у било ком спорту није мала ствар. Мислим да су моји играчи заслужили победу, јер су испоштавили све договоре и одиграли одбрану са пуно енергије. Показали смо да смо на добром путу да уђемо у највиши ранг, где би крагујевачка публика имала прилику да стално ужива у оваквим рукометним представама. Захвалио бих се овом приликом и навијачима који су дошли у великом броју да нас подрже - изјавио је након меча шеф стручног штаба Александар Радосављевић.

У редовима Радничког најефикаснији су били Стефан Станојев са 9 и Веселин Стевановић са 8 погодака, док су се код Београђана голгетерски истакли Стефан Петрић са 6 и Владимир Димић са ро постигнута гола.