РК Раднички 1964 – ЖРК Металац 2 33:23 (17:8)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 50
Судије: Немања Павловић, Драган Павловић
Седмерци: Раднички 8(6), Металац 4(2)
Искључења: Раднички 8 мин, Дубочица 4 мин

Раднички 1964: Појужина (13 одбрана), Радосављевић 2, Срећковић 1, Ђорђевић М. 2, Ристић 1,
Мијачић (2 одбране), Влашковић Ања 6, Микић 8, Крстић (1 одбрана), Влашковић Анастасија 3, Вулићевић 3,
Петровић 4, Ђорђевић А. 1, Милошевић 2, Стајковић

Металац 2: Шковрић, Недић 3, Станковић 3, Пирић, Ђекић, Саздић, Радевић 5,Човић 4, Недић 7, Костовић, Шалинић, Адамовић, Ђуровић, Супуровић

Играч утакмице: Наталија Микић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру трећег кола Прве лиге Запад савладале екипу Металац 2 из Краљева резултатом 33:22, полувреме 17:8.

Крагујевчанке су сигурно отвориле утакмицу желећи да на почетку дају на знање противницама да су решене да остваре и другу победу у низу. Већ у 4. минуту на семафору је писало 3:0 за Раднички. Ређале су се добре акције и чврста одбрана тако да у 18. минуту долазе до максималних 8 разлике (11:3). До краја првог дела игре наставиле су у истом ритму и на полувреме отишле великом предношћу 17:9.

Високо вођство из првог дела игре је дало могућност шефу стручног штаба Александру Ђуровићу да пружи шансу и млађим играчицама, што су гошће делимично искористиле и смањиле у 37. минуту на 7 разлике (20:13). Након тајм-аута домаће играчице постављају ствари на своје место, брзо долазе до великх 12 голова предности (26:14, 48.мин) и практично је тад утакмица и решена. До краја се играло гол за гол до коначних 33:22.

Куриозитет је да су се све играчице Радничког уписале у листу стрелаца.

У редовима домаћина најефикасније су биле Наталија Микић са 8 и Ања Влашковић са 6 постигнутих голова, а код гошћи су се истакле Аница Недић са 7 и Дуња Радевић са 5 погодака.

Екипа Радничког ће у суботу, 21. октобра угостити екипу Бекамент ББ 2 у хали "Језеро" са почетком у 16:30.