Дубочица 54 – Раднички 1964 30:28 (12:12)

Лесковац: Хала "Дубочица". Гледалаца: 2700
Судије: Миленко Алимпич, Здравко Црњански
Седмерци: Дубочица 5 (5), Раднички 5 (4)
Искључења: Дубочица 12 мин, Раднички 8 мин

Дубочица 54: Пешић (6 одбрана, седмерац), Цветковић 1, Павловић 3, Симић, Станковић 3, Николић 2, Маринковић, Јоцић, Атанасковић 5, Филиповић 1, Адамовић 2, Матовић 11, Гашић (2 одбране), Радивојевић, Митровић 2, Радисављевић

Раднички 1964: Благојевић, В. Стевановић 2, Ристић, Мутавџић, Лекић (2 одбране), Добросављевић 4, Петровић (9 одбрана), Вуковић 13, Кнежевић, М. Стевановић, Станојев 4, Богдановић 2, Ђерић, Томић 3, Јанићијевић, Мрвовић

Играч утакмице: Никола Матовић

Рукометаши Радничког 1964 су поражени у дерби мечу 15. кола у узаврелој атмосфери пред скоро 3000 гледалаца, од Дубочице 54 у Лесковцу резултатом 30:28, полувреме 12:12 и тако доживели први пораз ове сезоне.

Знало се и пре почетка меча да ће бити изузетно тешко играти пред препуном халом у Лесковцу, пред навијачима који дају крила својим играчима. Нису се снашли почетком утакмице играчи Радничког, тако да домаћин већ у 7. минуту голом Митровића има 3 гола предности (4:1). Ипак су се гости пренули и у року од 4 минута долазе до изједначења (5:5). Све до краја овог дела игре се играло у ритму гол за гол и чинило се да је цео ток првог полувремена протекао у испитивању снага. Код Лесковчана је већи број играча постизао голове, док је Крагујевчане у игри држао вечерас феноменални Немања Вуковић, који је уз 8 постигнутих голова поделио и пар атрактивних асистенција, па се на одмор отишло нерешеним резултатом 12:12.

И други део игре је почео у истом ритму и резултатској клацкалици све до 39. минута и мало осетније предности за Дубочицу (18:16). Крагујевчани муњевитом серијом 5:2 у свом препознатљивом стилу преокрећу резултат у своју корист (20:21, 46. мин) и поново уводе утакмицу у егал. Кључни период се десио између 47. и 53. минута у коме гости не успевају да поентирају и домаћин одлази на великих 4 гола разлике (26:22), што је умногоме одредило даљи ток утакмице. Успели су гости у једном тренутку да дођу на минус 1 (28:27, 59. мин), али су искусни Лесковчани успели да приведу утакмицу крају резултатом 30:28.

Након овог пораза, Раднички се налази на деоби првог места са екипом Дубочице.

Два играча су пружила бриљантну голгетерску партију, код домаћина Никола Матовић са 11 погодака, док је код екипе Радничког најрасположенији био сјајни Немања Вуковић са 13 постигнутих голова.

Наредно коло Раднички ће бити домаћин и угостиће екипу Куршумлије из истоименог града у оквиру 16. кола СБРЛ.