ЖРК Кошутњак – РК Раднички 1964 17:31 (9:16)

Чачак: Хала "СЦ Младост". Гледалаца: 100
Судије: Душан Петровић, Душан Војиновић
Седмерци: Кошутњак 5(2), Раднички 6(5)
Искључења: Кошутњак 10 мин, Раднички 12 мин

Кошутњак: Ћендић, Николић, Јовашевић 3, Петровић 6, Јелић, Крунић 2, Вучићевић, Дојчиловић 2, Јовановић 2,Филиповић, Томић, Којовић 2, Јаконић, Љујић, Спасојевић, Бучкић

Раднички 1964: Појужина (4 одбране), Јанићијевић, Радосављевић 4, Срећковић 2, Ђорђевић 1, Беговић, Ристић 1, Влашковић Ања 5, Микић 5, Влашковић Анастасија 6, Вулићевић 4, Петровић 3, Милошевић, Стајковић (14 одбрана)

Играч утакмице: Анастасија Влашковић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру другог кола Прве лиге Запад савладале као гошће екипу Кошутњак у Чачку резултатом 31:17, полувреме 16:9 и тако уписале прве бодове на свој конто.

За разлику од претходне утакмице и лошег старта, ову су отвориле много боље и ангажованије и већ у 5. минуту стекле стратну предност 3:0 и тако противницама ставиле до знања да су у Чачак дошле по бодове. Чврстом игром у одбрани и маштовитом у нападу, вођство гошћи је расло до максималних 8 голова предности у 20. минуту (4:12), а на полувреме су отишле са капиталом од 7 разлике (9:16).

Други део игре је почео максималним ангажовањем Чачанки које постижу 2 брза гола. Играчице Радничког скоро 7 минута нису постигле гол, али голгетерски пост прекида вечерас понајбоља у редовима гошћи Анастасија Влашковић и чини се да је тај гол преломио утакмицу. До краја игре предност Радничког је расла и уз на моменте атрактивну игру долазе до максималних 14 разлике на крају утакмице (17:31) и тиме потврђују доминацију у овом сусрету.

Код домаћих се истакла капитен Мирјана Петровић са 6 погодака,док је у Радничком најефикаснија била Анастасија Влашковић са 6, а у стопу су је пратиле Наталија Микић и Ања Влашковић са по 5 голова на свом конту.

У наредном колу Крагујевчанке ће угостити екипу Металац 2 из Краљева.