Крагујевчани освојили Куп Србије - група Запад

Раднички 1964 - РК Мокра Гора 28:22 (16:10)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 400
Судије: Спасоје Колак, Станислав Милошевић
Седмерци: Раднички 3 (2), Мокра Гора 3 (3)
Искључења: Раднички 6 минута, Мокра Гора 10 минута

Раднички 1964: Благојевић, В. Стевановић 6, Ристић 1, Мутавџић, Лекић, Петровић (10 одбрана), Кнежевић 3, М. Стевановић, Раденовић, Станојев 5, Богдановић 2, Томић 8, Јанићијевић, Мрвовић 3

Мокра Гора: Крстић (3 одбране), Томовић, Гаљак, Бишевац, Алексић, Томовић 4, Милић, Николић 5, Милојковић (3 одбране), Ерић 4, Д. Касаловић 2, А. Касаловић 1, Раденковић, Симовић 1, Утвић 2, Станковић 3

Играч утакмице: Бојан Томић

Рукометаши Радничког 1964 су у финалној утакмици Купа Србије - група Запад савладали суперлигаша, екипу Мокра Гора из Зубиног Потока резултатом 28:22, полувреме 16:10 и освојеним трофејом подигли самопоуздање пред наставак пролећног дела шампионата у коме имају највише амбиције.

Гранитна одбрана Крагујевчана је дала резултат на самом почетку утакмице и резултирала предношћу од великих 4 разлике поготком Кнежевића у 4. минуту. Рано вођство и организована игра у оба правца је и одредило  даљи ток утакмице. Рукометаши Радничког су одржавали предност током комплетног првог дела игре,а на самом крају је и повећали и са 6 голова разлике (16:10) одлазе на 10-минутни одмор.

Вечерас десеткована повредама и болешћу пар играча, екипа Радничког је наставила у истом стилу и у другом полувремену. Домаћин није дозволио противнику да се тргне и проба да смањи предност,која је у више наврата износила и 8 голова. Вечерас солидно попуњену халу "Језеро" и своје навијаче су пред крај утакмице "почастили" са пар атрактивних потеза и два цепелина у режији тандема Станојев-Томић, које је домаћа публика наградила френетичним аплаузима. Коначан резултат 28:22 и почетак славља због освајања првог трофеја, уприличена је и додела медаља и пехара, у којој домаћи играчи нису заборавили своје повређене другове.

У редовима домаћина најефикаснији  су били  Бојан Томић са 7 и  Веселин Стевановић са 6 погодака, док је код Мокре Горе најрасположенији био Александар Николић  са 5 постигнутих голова.

Рукометаше Радничког очекује жреб за осмину финала и наставак такмичења у купу Србије.