РК Раднички 1964 – ЖРК Чачак 17:27 (8:12)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 100
Судије: Душан Павловић, Душан Војиновић
Седмерци: Раднички 2(2), Чачак 6(2)
Искључења: Раднички 10 мин, Чачак 12 мин

Раднички 1964: Појужина (2 одбране), Радосављевић 3, Срећковић, Ђорђевић М. 1, Беговић 3, Ристић 2, Мијачић, Влашковић Ања 1, Микић 4, Крстић, Влашковић Анастасија 2, Петровић, Ђорђевић А., Милошевић 1, Стајковић (16 одбрана)

Чачак: Млађеновић 1, Мирковић 3, Марковић 3, Поповић 7, Мијаиловић 1, Луковић, Берак, Мојићевић 2, Ћурчић, Крунић, Јевремчић, Ракић 5, Мирковић 4, Вранић 1, Штулић, Николић

Играч утакмице: Ивана Поповић

Рукометашице Радничког 1964 су претрпеле пораз од екипе Чачка у 6. колу Прве лиге Запад резултатом 17:27, полувреме 8:12. Најмлађа екипа у лиги није успела адекватно да се супротстави знатно искуснијим гошћама у чијим редовима је бриљирала Ивана Поповић, девојка која је оставила значајан траг у Суперлигашком такмичењу.

Чачанке су рано дошле до вођства 2:5 (12. мин), али после тајмаута тренера Ђуровића домаће рукометашице подижу ниво игре и у једном тренутку долазе и до вођства 7:6 (18. мин), што је то било све што су успеле да ураде и на полувреме се отишло са 4 гола предности за гостујући тим (8:12).

Само на почетку другог полувремена Раднички је успео у пар наврата да смањи на 2 гола предности, али је много искуснија екипа Чачка успела да одоли налетима и преузме ствар у своје руке и сигурном игром приведе утакмицу крају. Важно је истаћи сјајну партију на голу капитена домаћина Мине Стајковић са 16 одбрањених шутева, међу којима чак 4 седмерца.

У редовима Радничког најефикаснија је била Наталија Микић са 4 поготка, а код гошћи Ивана Поповић са 7 постигнутих голова.

Наредну утакмицу 7. кола Раднички ће одиграти у суботу као гост градском ривалу, екипи Раднички 2005.