РК Раднички 1964 – РК Локомотива 30:29 (17:15)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 150
Судије: Никола Василијић, Предраг Здравковић
Седмерци: Раднички 7(4), Локомотива 3(3)
Искључења: Раднички 14 мин, Локомотива 20 мин

Раднички 1964: Благојевић, Милосаљевић 6, Стошић 2, Ристић (3 одбране), Добросављевић 6, Радивојевић, Илић 1, Кнежевић, Симић 3, Стевановић 1, Раденовић, Станојев 6, Поскурица 4, Богдановић 1, Јовановић (13 одбрана), Јанићијевић 1

Локомотива: Стајковић 1 (11 одбрана), Петровић, Мирковић 1, Стевановић, Ђурковић 8, Пантић 1, Јовановић 7, Величковић 2, Живковић (2 одбране), Пантић, Маричић, Лечић, Стојковић, Дилић 3, Златковић 6

Играч утакмице: Стефан Станојев

Рукометаши Радничког 1964 су теже него што се очекивало, гледајући ситуацију на табели, савладали врло чврсту и жилаву екипу Локомотиве резултатом 30:29, полувреме 17:15.

Изједначена борба се водила све до 14. минута и резултата 8:8. Тада домаћин преузима иницијативу и са пар маштовитих напада и чвршћом игром у одбрани долази до максималних 5 голова предности 16:11 (27. минут). Искусни Лаповци су консолидовали редове, смањили разлику и на одмор се отишло са, за госте подношљивих 2 гола минуса (17:15).

Почетак другог дела игре је протекао у знаку гостију који у 35. минуту долазе у вођство (18:19), а у 42. минуту већ имају предност од 4 гола (18:22). У тим тренуцима је блистао ветеран на голу Локомотиве Бранко Стајковић. Гости су држали константну предност све до 59. минута и изједначујућег гола Милоша Милосављевића (29:29).Тада настаје права драма на терену. Вечерас одлични голман крагујевчана Огњен Јовановић брани шут за вођство Локомотиве а велику радост и победу домаћину је донео голом у последњим секундама меча Владимир Добросављевић лоб ударцем са позиције левог крила.

Најефикаснији у редовима домаћина су били крила Милош Милосављевић и Владимир Добросављевић са по 6 погодака, док су се код гостију истакли Зоран Ђурковвић са 8 и Драган Јовановић са 7 постигнутих голова.

Наредног викенда екипу Радничког ће угостити екипа Топличанин у Прокупљу.