ЖРК Врбас – РК Раднички 1964 30:23 (15:12)

Врбас: Хала "Драго Јововић". Гледалаца: 400
Судије: Јелена Колоски, Весна Жилевски
Седмерци: Врбас3 (3), Раднички 5 (4)
Искључења: Врбас 6 мин, Раднички 4 мин

Врбас: Паровић, Грозданић 3, Трифуновић 2, Вулић, Табак 4, Митић 8, Ћосовић, Манчић 4, Васић, Мажућ 4, Цвелф 2, Васиљевић, Ковачић 3, Михаиловић, Ројевић, Булатовић

Раднички 1964: Ј. Појужина,Ђорђевић, Величковић 4, Бјелак 6, Симић, Благојевић 1, Хасановић (7 одбрана ), Дурлевић, Тодоровић, Тина Петровић, Тијана Петровић, Колак 12, Ж. Појужина 1

Играч утакмице: Александра Митић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 20. кола Супер Б лиге за жене поражене у Врбасу од истоимене екипе резултатом 30:23, полувреме 15:12.

У последњих месец дана, екипа Радничког је остала без 3 бека у ротацији и тако ослабљене су отишле на ноге лидеру на табели, решене да одиграју најбоље што могу у овом тренутку. Сам почетак утакмице није указивао да ће екипа Врбаса, значајно појачана у другом делу првенства, лако изаћи на крај са храбрим Крагујевчанкама. Најмлађа екипа лиге је одржавала резултатски егал, имала и вођство у 14. минуту голом Јасмине Колак (6:7), али већа ротација домаћих играчица долази до изражаја. Пар пребрзо завршених напада Радничког, знатно старије и искусније Врбашанке су умешно казниле и на велики одмор отишле вођством 15:12.

Блиц-кригом почетком другог полувремена, рукометашице Радничког достижу водећу екипу на табели и све до 45. минута одржавају разлику од минус 1. Могле су гошће и да преокрену резултат, али им је и фортуна окренула леђа. Два погођена оквира гола у контранападима, два минимална преступа код постигнутих голова су могла и да окрену тас на ваги. Али како то обично бива у спорту, када се не искористе шансе, срећа вам окрене леђа. Врбас је стегао у одбрани, реализовао пар битних напада и привео утакмицу крају, можда и превисоком разликом 30:23.

Све играчице Радничког, иако знатно ослабљене и након напорног пута су дале 110 % својих могућности, борбености и ангажованости.

Упркос поразу, Раднички је задржао четврто место на табели са освојеним 21 бодом.

У редовима домаћина најефикаснија је била Александра Митић са 8 погодака, док је код екипе Радничког предњачила Јасмина Колак са 12 постигнутих голова.

Наредног викенда екипа Радничког ће у оквиру 21. кола СБРЛ угостити екипу Слоге из Петровца на Млави.