Раднички 1964 – Локомотива 33:27 (19:15)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 150
Судије: Давор Петровић, Ацо Митаноски
Седмерци: Раднички 2 (1), Локомотива 4 (3)
Искључења: Раднички 8 мин, Локомотива 0 мин

Раднички 1964Благојевић 2, Стошић, Ристић 1, Мутавџић 1, Лекић (5 одбрана), Добросављевић 3, Петровић (8 одбрана), Вуковић 2, Кнежевић 7, М. Стевановић 5, Раденовић, Станојев 3, Ђерић (6 одбрана), Томић 2, Јанићијевић 3, Мрвовић 4

Локомотива: Гајић, И. Златковић, Анић 1, Јовановић 5, Барјактаревић 8, Д. Златковић (8 одбрана), Симоновић 6, Дилић 7

Играч утакмице: Страхиња Ђерић

Рукометаши Радничког 1964 су у утакмици 20. кола Супер Б лиге за мушкарце савладали екипу Локомотива из Лапова резултатом 33:27, полувреме 19:15 и тако остали на победничком колосеку и водећем месту на табели.

Неретко су у прошлости рукометаши Радничког водили љуте битке са комшијама из Лапова. Биле су то утакмице "на нож" без обзира на положај ривала на табели. У том ритму је и започео вечерашњи дуел у "Језеру", где гости, користећи почетну успаваност ривала, први долазе до опипљивијег вођства поготком Дилића у 3. минуту (1:4). Домаћин серијом 3:0 брзо успоставља резултатску равнотежу већ у 6. минуту (4:4) и већ у 12. минуту прелази у константно вођство које одржава до краја полувремена. Шеф струке Штудер је од 15. минута указао шансу играчима са мањом минутажом, који овај део игре решавају у своју корист резултатом 19:15.

Изузетно фер и коректна игра са обе стране је настављена и у другом делу утакмице. Интенција стручног штаба да сви играчи добију значајнију улогу је настављена. Знатно искуснији гости су хтели да што скупље продају кожу, а Крагујевчани су имали константну предност која је понекад износила и 8 голова предности. Уз доста атрактивних потеза, желећи да подаре својим верним навијачима, салве аплауза је побрао најмлађи актер утакмице, 17-годишњи голман Страхиња Ђерић, који је са 6 одбрана за 20-так минута проведених на паркету, на крају проглашен и играчем утакмице. Крајњи резултат 33:27 и не одсликава право стање на терену, али је циљ испуњен-освајањем 2 бода и разигравањем комплетног играчког кадра.

Овом победом Раднички је задржао лидерско место на табели.

У редовима Радничког најефикаснији су били Михајло Кнежевић са 7 голова а 5 је додао Милош Стевановић, док су код гостију предњачили Жарко Барјактаревић са 8 и Урош Дилић са 7 погодака.

Наредног викенда, у оквиру 21. кола, Раднички ће гостовати у Врању.