РК Раднички 1964 – РК Карађорђе 36:20 (18.13)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 300
Судије: Бојан Даути, Урош Минић
Седмерци: Раднички 1(0), Карађорђе 4(3)
Искључења: Раднички 12 мин, Карађорђе 8 мин

Раднички 1964: Богићевић, Благојевић 1, Ђукић, Стошић 2, Мутавџић 2, Ристић В. 2, Ристић Ф. (17 одбрана), Добросављевић 3, Радивојевић 2, Бишевац 3, Кнежевић 5, Симић 3, Стевановић 2, Станојев 8, Поскурица 2, Богдановић 1

Карађорђе: Матић, Карић, Стјепановић 1, Костић 3, Веселиновић 5, Чоловић 2, Ђорђевић 5, Вукадиновић 4, Радовић, Живанић, Ђурђевић

Играч утакмице: Стефан Станојев

Рукометаши Радничког 1964 су у комшијском дербију савладали екипу Карађорђе из Тополе у оквиру 10. кола Супер Б лиге резултатом 36:20, полувреме 18:13 и тако се победом опросте од својих навијача у овом делу сезоне.

Сам почетак утакмице је протекао у изједначеној борби. У 12. минуту на семафору је стајао резултат 6:6 и од тог тренутка домаћи играчи крећу одлучније на обе стране терена и већ у 19. минуту предност је била 5 голова разлике (12:7) коју су задржали све до краја овог дела игре (18:13).

У наставку утакмице Карађорђе је успевао да предност Крагујевчана одржава на просечних 3 гола предности (21:18, 43. мин) али то је било све што су гости успели вечерас да ураде у "Језеру". Већи фонд расположених играча и Филип Ристић на голу, који је меч завршио са 17 одбрањених шутева, пресудили су и Раднички је до краја успео да предност подигне на великих 16 разлике (36:20).

Што се тиче стрелаца код домаћина су најефикаснији били Стефан Станојев са 8 и Михајло Кнежевић са 5 постигнутих голова, а у Карађорђу су се голгетерски истакли Алекса Веселиновић и Немања Ђорђевић са по 5 погодака.

Екипа Радничког ће у среду, 06. децембра одиграти последњу утакмицу овог дела сезоне у Прибоју против истоимене екипе.