Раднички доминантно до прве пролећне победе

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 100
Судије: Ацо Митаноски, Давор Петровић
Седмерци: Раднички 1(1), Кучево 6(4)
Искључења: Раднички 4 мин, Кучево 0 мин

Раднички 1964: Ј. Појужина (1 одбрана), Ђорђевић, Величковић 3, Срећковић, Бјелак 5, Благојевић 1, Хасановић (17 одбрана), Ања Влашковић 1, Микић 7, Анастасија Влашковић, Тодоровић, Тина Петровић, Тијана Петровић 1, Колак 7, Алексић 2, Ж. Појужина 3

Кучево: Ђорђевић 5, Кнежевић 1, И. Крћа 5, А. Крћа, Шулејић 2, Рајић (6 одбрана), Станковић, Лукић 1, Милановић 2, Стоиљковић 5, Јелесијевић

Играч утакмице: Амина Хасановић

Рукометашице Радничког 1964 су у оквиру 13. кола супер Б лиге за жене савладале екипу Кучева резултатом 30:21, полувреме 16:7 и тако забележиле прву победу овог пролећа.

Обзиром да је екипа Кучева током зимске паузе појачана са пар искусних играчица, стручни штаб Радничког је приступио озбиљној припреми пред данашњи меч. Но, разлози за бојазан су ишчезли већ у 6. минуту након 3 брза гола Јасмине Колак и поготка Наталије Микић за рано вођство Крагујевчанки (4:0). Пробале су гошће све што је у њиховој моћи, но агресивна одбрана, са изласцима на бекове шутере и тако развијени муњевити контранапади играчица Радничког нису дали ни грам наде противницама. Само у средишњем делу полувремена је разлика износила 4-5 голова, али након тога фуриозном завршницом Раднички одлази на 10-минутни одмор вођством +9 (16:7).

Ни други део игре није донео ништа доброг екипи Кучева. Раднички је наставио у свом препознатљивом стилу, импозантно је деловала борбеност и пожртвовање девојака које са клупе предводи Родољуб Курандић. Расла је предност домаћина све до максималних 12 погодака предности (22-10, 39. мин). У великој жељи да покажу и докажу да прошлонедељни, освојени бод са Железничаром није био случајан, често су грешиле у завршницама напада и контранапада, па се може рећи да је Кучево и добро прошло. У последњих десетак минута, све играчице су добиле шансу и привеле утакмицу крају коначним резултатом 30:21.

У редовима домаћина није било слабог места, али поред пословично одличне у игри у оба правца Јасмине Колак, морамо издвојити поново бриљантну Амину Хасановић, која је утакмицу завршила са 17 одбрањених шутева, Наталију Микић,повратницу из голгетерског поста у првој утакмици, а вредно је напоменути и одличан учинак новопридошле Теодоре Величковић, која је после само пар тренинга са екипом дебитовала у новом клубу.

Овом победом Раднички је задржао шесто место на табели са 13 освојених бодова и тиме је пришао петопласираном Словену на само 2 поена разлике.

У редовима Радничког најефикасније су биле Јасмина Колак и Наталија Микић са по 7 погодака, док су се код гошћи издвојиле Ђорђевић, Крћа и Стоиљковић са по 5 постигнутих голова.

У оквиру наредног, 14. кола, екипа Радничког путује у Прокупље на ноге екипи Топличанина.