РК Раднички 1964 – РК Металац АД 24:25 (13:10)

Крагујевац: Хала "Језеро". Гледалаца: 100
Судије: Димитрије Савић, Марко Јовановић
Седмерци: Раднички 8(7), Металац 4(3)
Искључења: Раднички 14 мин, Дубочица  8 мин

Раднички 1964: Појужина (5 одбрана), Јанићијевић, Радосављевић, Срећковић, Беговић, Ристић 3, Мијачић, Влашковић 3, Микић 12, Крстић, Влашковић 1, Вулићевић 2, Петровић 3, Ђорђевић, Милошевић, Стајковић (9 одбрана)

Металац АД: Поповић, Андрић, Раловић, Јеремић, Ђурђић 4, Урошевић, Ненадовић 1, Стојановић, Јовичић 9, Глишовић 9, Јеремић 2, Ранковић, Марјановић

Играч утакмице: Наталија Микић

Рукометашице Радничког 1964 су у првом колу Прве лиге Запад претрпеле минималан пораз од екипе Металац АД из Горњег Милановца резултатом 24:25, полувреме 13:10, упркос чињеници да су већи део сусрета биле у вођству.

Крагујевчанке, иначе најмлађа екипа у лиги, отвориле су сусрет стегнуто и под утиском да им је ово прва сениорска утакмица, препустиле гошћама почетно вођство 0:4 у 11. минуту игре. После тајм-аута тренера Ђуровића консолидују игру и стижу до изједначења у 17. минуту (4:4). Након резултатске клацкалице, предвођене вечерас убојитом Наталијом Микић, прелазе у вођство и стичу највећу предност у 29. минуту, 12:8, а на полувреме одлазе са 3 гола преднсти, 13:10.

Друго полувреме много искусније гошће крећу јаче у одбрани, смањују вођство Радничког и долазе до изједначења у 46. минуту (17:17). Домаће играчице се још једном одвајају на 3 гола разлике (20:17), али серијом искључења Крагујевачких рукометашица искусне играчице Металца прелазе у вођство 23:24 у 58. минуту. При резултату 24:25 екипа Радничког не користи седмерац тако да гошће и спретно и сретно односе цео плен кући.

У редовима домаћина најефикаснија је била Наталија Микић са 12 погодака, док су се код гошћи истакле Ана Јовичић и Сања Глишовић са по 9 датих голова.

Следећег викенда екипа Радничког гостује у Чачку екипи Кошутњак.